CBD a konopí jako skvělí pomocníci pro regeneraci

0
1198
blank
Zdroj foto: envato

Potřebujete po zátěží v posilovně nebo kdekoliv jinde pořádně nakopnout samoregenerační schopnosti svého těla? Pak mu především dopřejte tu správnou výživu.

Alfou i omegou budování svalové hmoty a regenerace jako takové jsou proteiny. Na trhu existuje celá řada druhů, pokud ovšem chcete skutečnou kvalitu, pak vsaďte na konopí.

Konopný protein by neměl chybět v jídelníčku žádného sportovce

Jde totiž o nejkvalitnější rostlinný protein vůbec. Je unikátní především v tom, že v něm najdete všech 23 aminokyselin a také vzácné proteiny (albumin a edestin). A proč jsou právě tyto látky tak zásadní?

Albumin představuje hlavní protein lidské plazmy a zásadně se podílí na látkové přeměně. A edestin není nic jiného, než vysoce stravitelný protein luštěnin. Díky tomu je konopný protein vhodný nejenom pro sportovce, ale také pro děti nebo staré lidi. Je skvělý

  • pro stavbu svalů,
  • při detoxikaci,
  • při regeneraci (i po operacích apod.)
  • nebo při nejrůznějších dietách (včetně těch sportovních).

Oproti oblíbenému syrovátkovému proteinu nabídne ten konopný také mnohem lepší stravitelnost a žádné alergeny. Jeho užívání se tak rozhodně nemusíte bát.

blank
Zdroj foto: envato

Výhody konopí lze využít i jinak

Konopí však není jen zdrojem hodnotných bílkovin. Nabídne i kanabinoidy v čele s velmi známým CBD. Zatímco v případě proteinu musíte myslet na to, abyste si vždy měli kde rozmíchat svou dávku, kapsle stačí jednoduše spolknout. Jejich užívání je velmi diskrétní a můžete si je přitom vzít s sebou opravdu kamkoliv.

A jak vlastně kanabinoidy na tělo působí? Prostřednictvím endokanabinoidního systému se podílí na vnitřním biologickém systému našeho organismu. Jeho prostřednictvím mají vliv například na chuť k jídlu, imunitu, komunikaci mezi buňkami apod. Celkově tedy organismus harmonizují a zlepšují jeho funkčnost.

———Komerční článek———