Dillashaw jako zápasník nejspíš skončil kariéru kvůli dopingu

0
630
blank
T. J. Dillashaw,

Doping je metla sportu. Rozhodně nepatří do profesionálního sportování, ani do normálního života. Je smutné, že sportovci ho využívají k nečestné formě boje. Je to vidět například v atletice, lyžování či cyklistice. V MMA je to věc poměrně neobvyklá. Ovšem přišlo to i sem. Třiatřicetiletý T. J. Dillashaw dopoval a má zákaz nastoupit v kleci dva roky.

Bijec, jenž zápasí pod hlavičkou UFC dopoval před zápasem s Henrym Cejudem. Užil známou a zakázanou látku EPO. Ta zvyšuje výkonnost. Co se mu dá v uvozovkách přičíst k dobru. Jedna jediná věc. Dobrovolně se před pár týdny vzdal pásu šampiona v bantamové váze.

Velká kritika

Po tomto dejme tomu šokujícím zjištění se začaly ozývat kárající hlasy ostatních zápasníků. Jeden z nejtvrdších ohlasů měl Cody Garbrandt na Twitteru. Ten se do něj okamžitě pustil. Jelikož je to jeho rival, tak si nebral servítky. Podle něj by se měly otestovat u Dillashawa všechny vzorky. Je přesvědčený, že najdou více množství EPO. Nakonec prohlásil, aby mu Dillashaw dal vědět, až vyprší jeho trest. Navíc ho počastoval urážkou, že je šmejd. Trest dva roky udělený USADA neboli Americkou antidopingovou komisí může být pro tohoto bijce konečná. Český bojovník David Dvořák pronesl, že EPO je velmi silný doping.

Dokonce uvedl, že EPO udělá ze zápasníka nesmrtelný stroj. V tom zlém slova smyslu. Dvořák dále podotýká, že většina zápasníků podvádí. Zatím se však téměř na nic nepřišlo, tudíž se MMA bralo jako čistý sport. Ovšem až dosud. Patrik Kincl, hvězda českého MMA byl ještě odvážnější. Dillashawa nepřímo nazval sráčem. Poukázal, že je navíc dobře, že tyhle typy chytají.

Zdroj foto: mmafighting.com

Další info o MMA najdeš ZDE