Ani skoro dva metry výšky nemusí borci z MMA někdy stačit

0
1012

blank

Je celkem běžné, že bojovníci v MMA jsou svalnatí a urostlí chlapi. Občas se stává, že mají i ke dvou metrům výšky, a to jsou potom považováni za obry. Nicméně někdy, i když výjimečně se jim stane, že si připadají malí v porovnání s někým. To se nyní stalo MMA bijci z Kamerunu Francisu N´Gannouovi. Ten se potkal s bývalou hvězdou NBA Shaquillem O´Nealem. Kamerunský zápasník má více než dobré míry na MMA – 196 cm a 115 kg. O´Neal už v sedmačtyřiceti letech profesionálně nesportuje – logicky – avšak parametry mu zůstaly – 2 m a 16 cm a k tomu 150 kg.

Obr proti ještě většímu obrovi

MMA zápasník jen pronesl, že si myslí, že je to poprvé, kdy se cítil tak malý. Kamerunec, jenž má 32 let a vlastní francouzský pas, si zabojoval poprvé v MMA už v roce 2013. Od té doby má na kontě třináct výher a k tomu jen tři prohry. Další zápas ho čeká už několik dní, 29. června. Bude to v americké Minnesotě a jeho protivník bude Brazilec Junior Dos Santos. Ten sice nemá takovou výšku jako Kamerunec, ovšem na tohle se v MMA nehraje, jak je kdo vysoký. N´Gannou neměl úplně lehký život.

Z Kamerunu odešel, protože tam neviděl cestu a chtěl přežít. Když začal trénovat, tak v tělocvičně i přespával. Po letech se však vypracoval. Za první zápas dostal 22 500 dolarů, dnes už se to pohybuje okolo 225 000 dolarů, což je v přepočtu 5 milionů korun. Nejvyšší peníze dostal vloni v lednu – 530 tisíc dolarů neboli 12 milionů korun.

Více informací o MMA najdeš ZDE