Portugalský judista Anri Egutidze se postaral o rozruch. Vypadl mu při zápolení na tatami mobil

0
1599
blank
Anri Egutidze, Zdroj: judoinside.com

Judo je vysoce kontaktní sport. To ví asi každý. Pro Čechy je v tomto směru ikonou a idolem Lukáš Krpálek. Ten se stal na minulých letních olympijských hrách vítězem. Navíc ho doprovázel i dojemný příběh, k němuž se poutá jeho olympijský triumf. Judo je však dost tvrdý sport. Podle Japonců, kde je jeho základna, se jedná o bojové umění. Ovšem ostatní Asiaté, jenž mají černé pásy v karate a jsou i mistři bojových umění, s tím vesměs nesouhlasí. V Baku probíhá série Grand Slam v judu. Na tom není nic divného. Ovšem, co se nyní v jednom ze zápasů událo, to se jen tak nevidí.

Senzace, šok nebo ostuda?

Těžko říci, jestli se dá jedna z událostí, jenž se stala, považovat za úsměvnou nebo spíše trapnou. Proti sobě nastoupili Portugalec Anri Egutidze a Švéd Robin Pacek. Všichni očekávali skvělý souboj. Ostatně tak, jak je to na těchto typech soutěží běžné. Ovšem nikdo nepočítal s událostí, která nastala. Oba soupeři se do sebe ihned pustili, jak je to v judu standardní. Švéd byl v modrém kimonu, Portugalec v bílém. A právě Portugalec se postaral o dost velký rozruch. Z jeho kimona vypadl mobil. Věc nevídaná na nejen mezinárodní, ale i ligové scéně.

Pacek ho hned zvedl a podával soupeři a též rozhodčímu. Samozřejmě musel být souboj okamžitě přerušen. Zároveň byl zápas předčasně ukončen. Portugalec dostal navíc diskvalifikaci. Pravděpodobně před zápasem poslouchal hudbu a pak na mobil zapomněl. Možná dostane i trest od portugalské federace, jenž má na starosti judo. Na druhé straně se dá očekávat, že video ze zápasu bude hitem internetu.

Více informací o judu najdeš ZDE