Karate – jedna ze zbraní proti šikaně. Své o tom ví i Lewis Hamilton

0
1114
blank
Lewis Hamilton, Instagram

Dnes to bude článek o karate. I když ne v tom běžném slova smyslu, který by fanoušci bojových umění čekali. I ten, kdo se nezajímá nějak extra o sport zná jméno Lewis Hamilton. Jeden z nejlepších jezdců Formule 1.

Nyní si všichni říkají, proč se bude psát o něm v článku o karate. Má to určitou souvislost. Lewis Hamilton se totiž rozpovídal o ne úplně dobré etapě svého života. Když byl malý, prošel totiž šikanou na škole. Pro ty, kdo by ho přece neznali – je tmavé pleti. To agresorům a rasistům bohatě stačí. Ve škole byl malý a sám, tudíž snadným terčem.

blank

Karate proti šikaně

Bránil se sice, ale proti přesile neměl jako šestiletý šanci. Ani otci a nevlastní matce o tom nic neřekl. Styděl se. Ale uvnitř sebe věřil, že bude líp. Učitelé mu nebyli schopní pomoci a tak se rozhodl bránit sám. Při cestě ze školy se tedy otce zeptal, jestli by nemohl chodit na karate. A tak tedy začal. Karate naučilo Lewise Hamiltona disciplíně, pokoře a respektu. Též mu dalo jistotu, aby se postavil těm zlým, a aby mohl bránit i ostatní s těmito problémy. Lewis Hamilton nabádá všechny rodiče, aby neseděli tzv. nečinně v koutě a bránili své šikanované děti.

Děti zase prosí, aby nemlčely. Musí se tomu postavit. Říct to učitelům či rodičům. Hlavně nemlčet a povědět to otevřeně. Karate a všeobecně bojová umění jsou tou nejlepší zbraní na sebeobranu. Pokud je to jen trošku možné, rodiče by své ratolesti měli zapsat na karate, kung-fu či judo.

Více informací o karate najdeš ZDE