Každý ze zápasníků má svůj důvod, proč šel do MMA

0
971

blank

Fanoušci MMA sportu si obvykle myslí, že tihle bijci jsou ze železa a nic je nerozhází. To však často nebývá pravda. Pirát Samuel Krištofovič, MMA zápasník ze Slovenska je toho jasným důkazem. Nyní se rozpovídal o tom, jak to měl těžké od dětství. Jeho mentálním koučem byl vlastní život. Když neměl co jíst, když přišel jeho otec opilý domů a mlátil celou rodinu – čili když člověk prožije tohle, tak MMA je vlastně pro něj procházka růžovou zahradou. Avšak není v tom sám. Další, kdo má nějaké ty problémy je Václav Mikulášek přezdívaný Baba Jaga, nicméně diplomat to zrovna není.

Rváč či mentálně narušený?

Mikulášek se zrovna neschovává za diplomatická nebo mírná vyjádření. Nemá také mentálního kouče, ale když byl u psychologa, ten mu řekl, že je mentálně narušený. Mikulášek říká, že to tak asi bude, protože ho baví, když dostává do držky, což jsou jeho autentická slova. Milan Ďatelinka je další z borců zápasníků, které baví MMA, ovšem proto, že odmalička k tomu tíhl a nějaká ta komplexnost ho přivedla až k MMA. Jeho právě čeká 27. července bitva s Mikuláškem na pražské Štvanici. Další Slovák Róbert Pukač neboli Diamantový Čavo má také svoje důvody, proč šel do MMA.

V partě ho kdysi fascinovalo, jak se mezi sebou kluci bijí. Pak se dozvěděl o kroužku MMA a už to bylo. Nejznámější Slovák v MMA je nejspíš Attila Végh. Ten odmalička dělal bojové sporty, až se dostal ke karate a potom už do MMA. Právě jeho čeká v listopadu souboj s Karlosem Vémolou.

Více informací o MMA najdeš ZDE