Magdalena Šormová se pokusí přetlačit americkou soupeřku

0
1130
blank
Zdroj foto: wave.rozhlas.cz

MMA to nejsou jenom mužští zápasníci. Existuje i kategorie žen. Například u zahraničních ženských hvězd je to běžné. Do této společnosti chce zcela jistě nakouknout i česká MMA bojovnice Magdalena Šormová.

V květnu ji čeká velká výzva. Bude zápasit pod hlavičkou organizace Invicta. Soupeřkou jí bude Američanka Kay Hansenová. Šormová je už dvojnásobnou vítězkou WWFC – organizace z Ukrajiny. Ovšem chce do UFC. To by rád každý zápasník MMA bez výjimky. Sice říká, že se spojili s UFC, ovšem ještě je třeba času. Trenér Daniel Barták, mimochodem velmi respektovaný v kruzích MMA doufá, že se posunou ještě blíž. A to po Magdalenině květnovém souboji s Hansenovou.

Česká naděje se těší na zápas

V organizaci Invicta to pro ni bude premiéra. Pro zápasnice je Invicta předvoj do UFC. Tedy říká se to. Zápas se bude konat na domácí půdě soupeřky, tedy v Americe. Konkrétně ve Phoenixu 3. května. Přestože je Američance teprve 19 let, tak už je velmi zkušená. Barták věří, že si s ní jeho svěřenkyně poradí. Magdalena Šormová má jasno. I kdyby měla tzv. odjet jeden jediný zápas v UFC, tak by smlouvu podepsala všemi deseti. UFC má i aktivity se zápasníky mimo klec. Například je učí, jak pracovat se sociálními sítěmi.

Komunikace s fanoušky je totiž důležitá, ale nemělo by to jít někam, kam nikdo nechce. Šormová už porazila Rumunku Stanciovou. Barták podotýká, že pro Magdu je podstatné to, že zápas bude na americké půdě. Bude to tak mít větší ohlas než s Rumunkou. Ten se totiž konal v Polsku.

Více informací o MMA najdeš ZDE