V září bude československá bitva o titul

0
1566

blank

14. září – to je datum, kdy proběhne bitva o titul mezi českým bijcem Filipem Mackem a Slovákem Tomášem Deákem. Vše proběhne pod hlavičkou organizace OKTAGON MMA a bude se to dít na stadionu Ondreje Nepely v Bratislavě. OKTAGON MMA má jasnou ambici – vyprodat tento stadion. Tomáš Deák je šampion za organizaci Fight Nights Global a měsíc trvalo než tuhle výzvu přijal. Promotér OKTAGONU Ondřej Novotný prohlásil, že je dobře, že Deák dal šanci na tento fight Mackovi, jelikož si to odpracoval. Podle Novotného se diváci mají těšit na neuvěřitelné, titulové československé derby. Deák má na kontě 19 výher a 9 porážek.

Česko nebo Slovensko?

Je jedno, jaký je to sport. Vždycky, když jsou soupeři Češi a Slováci proti sobě, tak to má zvláštní rozměr. Přeci jen sousední země, mnoho let spojené a stále u sebe držící, málo vídaný jev ve světě. Oběma je 28 let, ale Macek má více výher – 21, k tomu jen 5 porážek. Stejně jako Deák má posledních 5 vítězství v řadě. Bude to boj v bantamové váze. Je celkem logické, že bude většina fanoušků fandit domácímu Deákovi, nicméně se očekává výrazná účast těch českých. Deák prohlásil, že pro něj tenhle zápas hodně znamená.

Pochválil i svého soupeře s tím, že je to dobrý bojovník. Jak sám říká, Macek je hlavní adept na titul už kvůli tomu, jakou drží šňůru vítězných zápasů. Navíc kde jinde boj o titul než v Bratislavě. Dodává však, že činy jsou více než řeči. Kromě nich v září uvidí fanoušci i další bijce – Samuel Krištofič, Robo Pukač či Miloš Petrášek a další.

Více informací o MMA najdeš ZDE