Judista Petřikov už myslí na Evropské hry

0
1967
blank
Pavel Petříkov

Ani na za měsíc se v běloruském hlavním městě Minsku odehrají Evropské hry. To však není všechno. Evropské hry budou zároveň Mistrovstvím Evropy. Pro hradeckého judistu Pavla Petřikova to bude první vrchol sezony. Na začátku tohoto týdne se Petřikov vrátil z Minsku, kde byl trénovat.

Podle jeho slov to tam už žije Evropskými hrami. Bylo to vidět všude. Petřikov očekává dobrý výkon, se kterým by mohl být spokojený. Fajn to bude, když to budou výhry v co největším počtu zápasů. Bodově se sice může přiblížit k olympiádě v Tokiu, ale to zatím až tak moc neřeší. Zatím o tom nepřemýšlí, avšak judo ho stále baví a není vyloučené, že do Tokia pojede.

Motivace je důležitá

Ano, nejen ve sportu, ale i v životě. Pro Petřikova jsou Evropské hry motivačním stimulem. Ovšem nejenom ony. Judistická federace v Bělorusku pořádala jeden z kempů, a to Petřikova zaujalo. Sešlo se tam na tři sta judistů, převážně z bývalého SSSR. Pavel Petřikov jejich účast velmi kvitoval. Pro něj bylo dobré vyzkoušet si jejich judistickou školu, jelikož se s nimi na závodech potkává velmi často. Pavel Petřikov se rozpovídal i na téma, jestli to splnilo svůj účel. Podle něj určitě ano. Byla to dobrá volba.

Část reprezentace byla v Minsku, část v Japonsku. Petřikov podotkl, že se uvidí, pro koho bylo co lepší. Zdraví je u Petřikova dost vážná kapitola. Sám říká, že v jeho letech je to těžší a tak si vybírá méně závodů než dřív. Nyní je to naštěstí se zdravím v pořádku. Závod do Evropských her už nebude žádný. Do Minsku se už bude jen trénovat.

Více informací o judu najdeš ZDE