Rozhodčí předčasně ukončili boj kvůli velkému množství krve v MMA

0
1922

blank

MMA neboli Mixed Martial Arts v překladu smíšená bojová umění není zrovna sport tzv. pro slečinky. Asi každý ví, že se u toho v uvozovkách dva bijci mlátí v kleci. Pokaždé je vidět krev, bez toho to bohužel nejde, takový to je už prostě kontaktní a velmi tvrdý sport. Ovšem co se stalo před několika hodinami, bylo moc asi nejen na diváky, ale i na rozhodčího, přičemž ti by teoreticky měli být zvyklí a připravení na všechno. Spojené státy Americké jsou hlavní baštou MMA. Tam je jeho popularita srovnatelná s fotbalem nebo hokejem. To u nás zatím není. A právě na mezinárodní scéně se to přihodilo.

Krve jako z …

Odehrál se vrcholný zápas soutěže Cage Warriors 106 mezi Rossem Houstonem ze Skotska a Nicolasem Dalbym z Dánska. Byla to evidentně řežba, jakou asi rozhodčí ještě nezažili z hlediska množství krve. Zápas musel být totiž předčasně ukončen kvůli jejímu velkému množství, jelikož oba dva bojovníci začali po krvi klouzat a po dohodě rozhodčích a lékařů se zápas ukončil. Výsledek toho byl do papírů zanesen jako nerozhodný. Po ukončení oba dva vylezli na klec, kde si obkročmo sedli a loučili se s diváky. Na zádech to až tak moc vidět nebylo, avšak oba byli v obličejích dosti zřízení.

Ross Houston za dobu, co je profesionálním bojovníkem vyhrál osmkrát z osmi možností, takže dosud byl zatím stoprocentní. Nicolas Dalby na tom také není špatně z hlediska výher – z 21 pokusů se mu to podařilo sedmnáctkrát. Snad v dalších zápasech tak moc krve už nebude.

Více informací o MMA najdeš ZDE