Růžový panter Kozma – slušňák a gentleman

0
1839
blank
David Kozma, zdroj: iluxus.cz

David Kozma není jen tak v uvozovkách obyčejný zápasník. Ano, je šampionem organizace OKTAGON MMA ve velterové váze. Ovšem co se týká charakteru a povahy, spadá do úplně jiné kategorie. Sice je to bijec, jak se patří, ovšem v normálním životě kliďas a gentleman. Například se nikdy nepopral na ulici. Když vstupuje do klece, tak je to pro něj jako kdyby si šel zahrát tenis. Po vyhraném zápase v Rusku odletěl okamžitě nazpět do Česka. Tady už relaxuje s rodinou a dopřává si odpočinek. Jak sám říká, tak se dokrmuje. Do toho zahrnuje i přítelkyni, se kterou se chystá na Šumavu.

Růžový panter

Tak zní jeho přezdívka. Často se ho na to novináři ptají. Od čtrnácti let měl totiž svůj styl. Tenkrát byla taková éra. Někdo byl metalista, někdo hip hoper a někdo zase šampón. David Kozma byl ta třetí kategorie. Oblékal se vždy do růžového oblečení a žehlil si vlasy. Dost si na sebe potrpěl v tomhle směru. Sice tohle období skončilo, avšak růžovou barvu si ponechal pro MMA. Už od malička ho zajímala bojová umění. V sedmi letech začal s judem. To trvalo deset let. Po změně pravidel však přešel k tvrdšímu sportu – MMA. Přestože je profesionálním zápasníkem, tak si ještě přivydělává.

Hlídá v noci vilu jedné rodině. S nadsázkou dodává, že tam chodí proto, že nemusí nic dělat. Už pět let hlídá a ještě se nic nestalo. Je velký pohodář. Ale nic nemá ani proti slovním přestřelkám před zápasem, tzv. tras talk. Jak sám dodává, je tichý člověk a možná i slušný. Na dotaz co říká o hlášce Karlose Vémoly, že lvi žerou první má jasný vzkaz. V Česku žerou první panteři.

Více informací o MMA najdeš ZDE