Kulturista Sajad Gharibi přezdívaný iránský Hulk chce do MMA

0
5027
blank
iranský hulk – Sajad Gharibi

Asi každý zná komiksovou postavičku zvanou Hulk. Něco podobného je však k vidění i v lidském světě. Sajad Gharibi z Íránu je toho živým důkazem. Nejen, že vypadá jako Hulk, tedy není sice zelený, ale z hlediska tělesné konstituce jakoby mu z oka vypadl, tak se jím i nazývá. Přesněji řečeno iránský Hulk. Občas používá i přirovnání, že je perský Herkules. Tento člověk je původně kulturista, ale nyní chce zkusit něco jiného. Před několika měsíci sliboval fanouškům na Instagramu, že se chystá do MMA. A ono mu to jak se zdá vyšlo. Na sociální síti nyní zveřejnil oficiální informaci, že už z něj bude jen bojovník.

Podaří se íránskému Hulkovi prosadit v MMA?

To je dobrá otázka. Podle jeho slov měl přijmout první nabídku na oficiální zápas. Jeho protivníkem by měl být Brazilec. Neřekl však jméno, jen že zápas by měl proběhnout příští rok. Je to i kvůli tréninku. Musí se totiž přerodit z kulturisty na člověka ovládajícího techniky bojových umění. Je to však dvousečné. I když má extrémní svalovou hmotu, v tomto případě to nic neznamená. Na MMA musí být zapotřebí nejen svaly, ale i znalosti technik bojového umění, pokud možno ze všeho. To zatím Gharibi nemá. Ovšem už začínají vášně z klece.

Na Gharibiho má prý zálusk Brian Ortega, jedna z velkých hvězd UFC. Nemá sice takové svaly jako Gharibi, ani výšku, ale to mu nepřekáží. Jak řekl, počkal, až by se Gharibi unavil. To je úplně běžné pošťouchnutí ve světě nejen MMA, ale především u boxerů. Ti mají před zápasy obvykle také plná ústa.

 

Více informací o MMA najdeš ZDE