Z MMA vznikají další sporty – Ultimate ball

0
695

blank

Pod pojmem MMA neboli Mixed martial arts si fanoušci představí smíšená bojová umění čili souboje v kleci. Ovšem nyní se začaly utvářet tzv. odnože sportovních disciplín vycházejících právě z MMA. Tak například Ultimate ball. V podstatě jde o rugby v kleci. Míč se musí dostat do obdélníkové branky soupeře. Hraje tým proti týmu. Mohou se využívat techniky MMA, a to všechny. Tato disciplína funguje od roku 2012. Art Davie, hlavní hybatel organizace UFC vymyslel X Arm. V podstatě jde o páku, ale takovou hybridní. Přidávají se do ní totiž bojová umění. Může se kopat, udeřit, prostě všechno. Důležité je hlavně se krýt.

MMA má další sportovní disciplíny

Ani Rusko se nechtělo nechat zahanbit při vymýšlení nových MMA sportů. A přišel MMA parkour. Jede se na tři kola po dvou minutách. V podstatě jde o to zneškodnit soupeře jakýmkoliv úderem či chvatem z MMA. Body se mohou získávat i za uhlídání tzv. území. MMA družstev – to je trochu zvláštní. MMA se totiž nebere jako týmový sport. Jsou dva týmy, které se hned od začátku mezi sebou začnou mlátit hlava nehlava. Uvádí se, že pro diváky, je to velmi nepřehledné. Navíc jde o poměrně velkou brutalitu. Prostě se jedná o pouliční rvačky přenesené do ringu.

Fackovaná, to si určitě každý dovede představit, co to asi bude. Je to velmi jednoduché. Soupeři se postaví proti sobě. Mezi nimi je jeden pultík, podobně jako u páky. No a princip je jednoduchý. Kdo vydrží víc facek, ten vyhrává. Pro diváky je to svým způsobem legrace.

Zdroj foto: youtube.com

Další články o MMA najdeš ZDE