Urijah Faber se vrátil a rovnou vítězně, nyní chce Henryho Cejuda

0
1783
blank
July 13, 2019; Sacramento, CA, USA; Urijah Faber (red gloves) before fighting Ricky Simon (blue gloves) during UFC Fight Night-Sacramento at Golden 1 Center. Mandatory Credit: Kyle Terada-USA TODAY Sports

Urijah Faber, přezdívkou The California Kid byl až dosud v důchodu, tedy v tom sportovním. To je však pasé, minimálně pro tohle období, jelikož se vrátil a hned impozantně. Jeho soupeřem v UFC byl o čtrnáct let mladší, teprve šestadvacetiletý Ricky Simon. Těžko říci, co diváci očekávali, avšak to, co se uskutečnilo nejspíš ne, aspoň ze strany Fabera. Ten to způsobil tak trochu šok, když Simona sundal za 46 sekund. Tím pádem se jaksi ukázalo, že ještě nepatří do starého železa. Faber má smělé ambice – chce stoupat ještě výše. Rozpovídal se o tom v rozhovoru těsně po tomto souboji.

Faber chce olympijského vítěze

Urijah Faber v rozhovoru řekl, že by rád vyzval momentálního šampiona bantamové váhy, navíc olympijského vítěze, Henryho Cejuda. Ten je také mladší, ale ne o tolik jako Simon – osm let. Faber má dost vysoké sebevědomí. Na tiskové konferenci dokonce prohlásil, že má velkou šanci vyhrát nad Cejudem. Už když končil před třemi roky kariéru, byl špičkový bojovník, tehdy na žebříčku číslo dva. Henry Cejudo je podle jeho slov po posledním zápase rozlámaný, což on nikdy nebyl. Má sice zápasnickou minulost, ale jeho jiu-jitsu  je lepší než Cejudy. Faber myslí, že by to byl dobrý zápas.

Ale bude si muset počkat, Cejudo je nyní zraněný. Několik měsíců nebude sice bojovat, ale reakce na Fabera na sebe nenechala dlouho čekat. Cejudo na Twitteru napsal, aby si Faber dal pozor na to, co řekne a doprovodil to posměšným slovem princezno. Cejudo však zašel dál – Faber by mohl být první legendou, která poklekne před Triple C. To byla narážka na to, že Cejudo už třikrát dokázal vyhrát v zápase o titul.

Více informací o MMA najdeš ZDE