Šok v českém MMA! Mladý bojovník ukončil svůj život skokem pod vlak

0
1591

blank

MMA je pro asi většinu lidí tvrdý sport. Na sto procent by jistě řekli, že bojovníci nemají city. Ovšem není to tak úplně pravda, minimálně u devadesáti procent těch českých. Světem MMA, tedy tím českým otřásla před pár hodinami doslova šokující zpráva. Mladý zápasník Václav Schweidler si vzal život. Spáchal sebevraždu skokem pod projíždějící vlak. Mělo se to stát zhruba okolo půl jedné v noci. I když záchranáři a lékaři dělali co mohli, už se nedalo nic dělat. To koneckonců v těchto případech bývá pravidlem. Pokud někdo skočí pod vlak, obvykle už mu není pomoci. Tato informace velmi zasáhla jeho MMA okolí.

Trenéři v šoku

Trenér Schweidlera André Reinders byl v naprostém šoku. Václav Schweiler byl totiž jeden z jeho prvních zápasníků v týmu. Trenér ho označil za extrémně tvrdého v přípravě i samotném zápase. Nehledal snadné cesty a východiska. Reinders proto nemůže uvěřit tomu, co se stalo a také to nedokáže pochopit. Další, kdo se k tomu vyjádřil, byl Pavel Salčák, jenž se Schweidlerem trénoval v gymu. Prohlásil, že Schweidler byl bezprostřední člověk bez žádných kudrlinek. Rád se flákal s kamarády, ládoval se veganským jídlem, chodil na punkové koncerty či sám na nich hrál se svými kapelami. Nicméně si Salčák myslí, že byl introvertem.

Dále pokračoval v tom duchu, že to ještě nezpracoval sám v sobě a je mu z toho těžko. Zatím nikdo z moře kamarádů, které měl neví, proč to udělal. Václav Schweidler se stal v roce 2015 MMA amatérským mistrem České republiky v welterové váze – do 77 kg.

Více informací o MMA najdeš ZDE