Ve Vsetíně proběhl galavečer kickboxu

0
993
blank
ilustrační foto

Ve Vsetíně proběhl galavečer věnovaný kickboxu. Jelikož se jedná o Moravu, tak si to nemohl ujít ani klub z této části České republiky, z Olomouce. Jednalo se sice o klub Muya Thai, ovšem trenér Tomáš Musil se rozhodl proč to nezkusit. Oproti thajskému boxu podle jeho slov nemůže bojovník v kickboxu chytat kopy, klinčovat ani loktovat. Nicméně si s tím jeho svěřenci poradili více než dobře. Tomáš Musil se neubránil tomu, aby nezhodnotil výkonů svých chlapců. Bohužel pro tým, onemocněl Tuček a za něj to v uvozovkách vzal Milan Jureček. Šel do zápasu v kategorii do 75 kil.

Thajboxeři z Olomouce nezklamali

Jureček byl celý zápas lepší. Měl tvrdé kopy a hlavně zadní roundkicky byly podle Musila pecka. Jureček vyhrál 2:1 a body k tomu. Dan Schwarz byl v kategorii 86 kg také úspěšný. I pro něj to byla výhra na body, ovšem ještě jasnější než u Jurečky. Marek Kamarýt ve váze do 75 kg také nezaváhal, i když to byl jeho první zápas. Ondřej Gardlo to měl trochu složitější. Vybojoval remízu u rozhodčích. Ovšem Musil ho viděl jako vítěze, protože vyhrál podle jeho názoru první a třetí kolo. U druhého byl začátek pro soupeře, ale stejně si Musil stál za svým.

Musil nakonec poděkoval všem svým svěřencům za to, co předvedli na tomto galavečeru. Mimochodem – Štěpán Guba, což je nejaktivnější bojovník v současnosti tohoto olomouckého klubu, se připravuje na MS. To proběhne na konci července v Thajsku. Guba si musel vše zaplatit sám. Trenér Musil cestou novinářů vyzval případné sponzory, aby se hlásili.

Více informací o kickboxu najdeš ZDE