Ústí nad Labem zažilo kubánský boxerský den. Proběhl padesátý ročník Velké ceny Ústí nad Labem

0
2978
blank
Foto Aiba

Že jsou Kubánci vynikající boxeři, o tom se už nějaký ten pátek ví. Koneckonců tomu napovídají i jejich úspěchy, například na olympijských hrách. Ústí nad Labem zažilo takový jemně řečeno kubánský den. Tam se totiž konal už jubilejní 50. ročník Velké ceny Ústí nad Labem. Kuba si v sobotu připsala vítězství ve všech pěti finálových zápasech. Tudíž měla stoprocentní úspěšnost. Co se týká českých nadějí, tak i tam se zadařilo. V kategorii nad 81 kg to však bylo trochu dvousečné, protože se utkaly dvě české boxerky. Vendula Kučerová zvítězila nad Bárou Suchánkovou 5:0. Zdá se, že si tímto triumfem zajistila účast na Evropských hrách, jenž se budou konat v Minsku.

Kuba úřadovala

Mistr světa z roku 2017 Yosvany Veitía v kategorii do 52 kg opanoval svůj souboj s Francouzem Bennamou stejným výsledkem jako Kučerová Suchánkovou. Ústí nad Labem bylo svědkem i zápasu olympijského vítěze Arlena Lópeze Cardony, který je také mistr světa z roku 2015. V kategorii do 75 kg si poradil s Italem Cavallarou opět stejným výsledkem jako Kučerová. Další mistr světa z roku 2017 Andy Cruz Goméz z Kuby zničil Thajce Somchaye v kategorii do 69 kg ve finále B. Juniorský mistr světa Daniel Cristian Pero Justíz se také činil. Svému brazilskému soupeři Ramosu Silvovi nedaroval ani bod.

Mezi ženami se žádná Kubánka na vítězné litině neobjevila, avšak vavříny sbíraly zástupkyně jiných zemí. Například Ruska Avtinová porazila 4:1 Švédku Larssonovou v kategorii do 64 kg. Nejlehčí to měla Turkyně Cakirogluová. Ta zvítězila bez boje nad Polkou Rokovou v kategorii do 51 kg.

Více informací o boxu najdeš ZDE