0
1669
blank
Grand Prix čína, zdroj: ijf.org

V Číně proběhlo další z Grand Prix v Judu. Celkově trvalo tři dny a pro fanoušky tohoto sportu to byla zcela jistě zajímavá podívaná. Mezi muži v kategorii do 100 kg neproběhlo žádné velké překvapení. Zvítězil Cho Guham, což je současný mistr světa a pochází z Korejské republiky. Bylo to už jeho čtvrté vítězství na Grand Prix. Guham byl jako vždycky ve formě a to potvrdil i ve finále proti svému soupeři. Po zápase však prohlásil, že to bylo velmi těžké i přesto, že turnajem proplouval celkem hladce. Jeho cíl jsou nyní do budoucna olympijské hry v Tokiu příští rok, kde by chtěl určitě tzv. urvat zlatou medaili.

Ani ženy nezaháleli

Ano, je to tak. Prvenství v jedné z kategorií – 78 kg, si odvezla Francouzka Fanny Estelle Posvite. Své zlato si vydobyla proti soupeřce z Německa – Anna Maria Wagnerová. Byl to jejich první vzájemný souboj. Posvite řekla, že to byl velmi těžký souboj. Ovšem byla trpělivá a čekala na správný okamžik k provedení útoku. Mezi muži se dále také závodilo, například v kategorii nad 100 kg. Tam přišla osmnáctiletá senzace z Korejské republiky Kim Minjong. Ten porazil olympijského vítěze z Pekingu Tuvshinbayara Naidana z Mongolska. I Kuba si přišla na své, ovšem znovu jdeme k ženám.

Světová jednička Idalys Ortiz se utkala s japonskou novickou – Maya Akiba. Zkušenosti zvítězily a Ortizová si odvezla zlato. Ve finále do 90 kg zvítězil Kenta Nagasawa nad Srbem Nemanjou Majdovem. Gruzínec Levani Matiashvili porazil Němce Johannese Freye ve váze nad 100 kg.