Judo marathon přivítal skoro 1200 závodníků

0
787
blank
Zdroj: judoprodeti.cz

Od času, kdy se Lukáš Krpálek stal olympijským vítězem v judu, se o tento sport začaly zajímat masy. A to nejenom fanoušků, ale také přímo těch, kteří by se jím chtěli prakticky zaobírat. Nejvíce je to vidět na dětech.

V Jablonci nad Nisou se odehrál Český pohár žactva v judu. Dostal název Judo maraton a byla to na české poměry ohromná akce. Zúčastnilo se ho na 1 200 závodníků. Kromě Čechů tu byli také Slováci, Poláci a Němci. Jelikož byl tento pohár náročný na organizaci, tak soutěžilo až na sedmi žíněnkách. Nejpočetněji obsazená kategorie byla v mladších žácích. Na tom není nic divného.

Už i ti nejmenší

Ano, i oni se velmi zajímají o judo právě i díky Krpálkovy a jeho úspěších. V kategorii mladších žáků se účastnilo 65 judistů. To je vysoký počet. Úspěchem bylo dostat se v jakémkoliv zápase do dalšího kola. Jeden z těch velkých si připsali judisté z Budo Clubu Mariánské Lázně. Tam zazářila z osmičlenné sestavy Eliška Vlková. Ta se účastnila kategorie právě mladších žáků do 36 kilo. Absolvovala pět zápasů ve vyřazovacím pavouku. Z těchto pěti zápasů vyhrála neuvěřitelné čtyři. Nestačila až ve finále na německou soupeřku. Nicméně stříbrná medaile je pro ni určitě výborná.

Druhý nejúspěšnější z tohoto klubu byl Jakub Markuzzi. Ten skončil sedmý v kategorii žáků do 60 kilo. Trenér Martin Schuster velmi kladně zhodnotil to, jak se jeho svěřenci z klubu umístili. Proběhlo 26 utkání. Z tohoto počtu žactvo Budo Clubu vyhrálo 14. To je u dětí zcela jistě více než dobré.

Více informací o Judo najdeš ZDE