Jiří Denisa Procházka byl dřívě jako z divokých vajec

0
1116
blank
Jiří Procházka, Zdroj: http://fightclubnews.cz

Před pár dny Jiří „Denisa“ Procházka získal MMA mistrovský pás polotěžké váhy v organizaci Rizin FF. Jedná se o historický úspěch českého MMA. Dnes se o tomto mladém bijci rozpovídali dva jeho trenéři – Martin Karaivanov a Jaroslav Hovězák. Začátky nebyly vůbec snadné. Procházka byl všechno, jen ne klidný. Jednalo se o divocha a rváče. Karaivanov zná Procházku od jeho šestnácti let, kdy přišel k nim do týmu. Hovězák ho poznal o něco později. V týmu neměl na začátku na růžích ustláno. Mlátil do ostatních borců jak cepem do žita. Ne, aby jim ublížil. Šel do tréninků naplno. To však tamější bojovníci nenesli dobře.

Uklidnil se až časem

Jak to tak v životě bývá, lidé se s přibývajícím věkem zklidní. To je případ i Procházky. I dnes však na tréninku umí mít svou hlavu. Oba trenéři však vyčkávají. Vědí, že přijde a uzná, že měli pravdu v tom, v čemu radili. I když je podle Hovězáka vyzrálý a zkušený na svůj mladý věk, tak nikdo neví, na kolika procentech svého maxima je. Tedy podle Karaivanova. Ten také ale mluvil o tom, že s ním v podstatě před zápasem nemají žádnou práci. Zjednodušeně řečeno se o něj nemusí moc starat. On sám si všechno přizpůsobí.

Ví, jak jeho tělo funguje. Padl i dotaz, jestli se Jiří Procházka ukáže českým fanouškům. Karavainov k tomu nechtěl nic moc říkat. Za sebe nechtěl odkrývat karty a dělat reklamu. Údajně jsou otevřená jednání. Trenéři se však budou snažit Procházku tzv. dotáhnout aspoň na jeden zápas před českým publikem.

Více info o MMA najdeš ZDE