Boxerský svět v šoku – Anthony Joshua se musel sklonit před tlouštíkem Ruizem

0
1360

blank

V New Yorku se při boxerském zápasu mezi šampionem v těžké váze Britem Anthonym Joshuou a Američanem Andym Ruizem událo velké překvapení. Joshua do tohoto zápasu neprohrál 22 zápasů v řadě. Očekávalo se tedy, že přidá 23. Navíc Američan není žádný atlet. Naopak je dosti při těle na boxera a všeobecně na sportovce. Ruiz, i když přezdívaný Ničitel, byl pouze náhradník za Američana Jarella Mirella. Ten byl pozitivně testován na doping. Ruiz poslal Joshuu čtyřikrát k zemi a v sedmém kole to ukončil technickým k.o. Joshua je přitom i olympijským vítězem z Londýna. Ovšem ani tohle mu nestačilo k poražení soupeře.

Přitom začal lépe

Joshua ve třetím kole poslal Ruize k zemi. Jenže mu to nebylo nic platné, protože on se poroučel k zemi několikrát. Následně se zdálo, že se Brit vzpamatoval, avšak k nesmírnému šoku diváků ho Ruiz v šestém kole častoval tvrdými údery. I když se během sedmého kola dokázal postavit, ale až napodruhé, byl jasně otřesený, z nosu mu tekla krev a tak rozhodčí vyhlásil vítězem Ruize. To vše před dvaceti tisíci diváky. Ruiz se sice narodil v Kalifornii, má však mexické předky. Tohle bylo jeho 33 vítězství. Ruiz prohlásil, že se mu splnil sen, pro který tak tvrdě dřel.

Kromě toho poděkoval otci. Joshua byl zklamaný a chtěl v zápase ještě pokračovat. Nicméně vysekl poklonu Ruizovi a je zvědavý, kam až dojde. Joshua dodal, že se vrátí. Joshua měl plány boxovat s Tysonem Furym a nebo Deontayem Wilderem. To však nyní padá. Na konci roku bude mezi Joshuou a Ruizem odveta na anglickém území.

Více informací o BOXU najdeš ZDE