Mladá bulharská zápasnická hvězda si podřezala žíly. Biljana Dudovová se pokusila o sebevraždu

0
2099
blank
Biljana Dudovová

Nejenom muži jsou zápasníci. Tento sport provozují i ženy. Kdekdo by si myslel, že to tudíž nejsou žádné tzv. křehule. Opak je však pravdou. Biljana Dudovová z Bulharska, mimo jiné trojnásobná mistryně světa a vicemistryně v zápase, se pokusila o sebevraždu. Teprve jednadvacetiletá hvězda zápasnického řemesla je sice mimo ohrožení života, ale bude minimálně měsíc pauzírovat.

Vyvstává však otázka, jestli se během jednoho měsíce dá dohromady po psychické stránce natolik, aby mohla pokračovat ve sportovní kariéře. Zatím se přesně neví, co bulharskou mladou sportovkyni k tomuto činu vedlo. Noviny spekulují a fabulují, nicméně se uvádí jeden velmi vážný důvod – úmrtí její maminky.

Šok kolegyně

Ano, tak to určitě vypadalo. Biljanu Dudovovou totiž našla její týmová kolegyně Cezan Belberovová. Stalo se tak v hotelu na jednom z pokojů v Sofii. Dudovová měla podřezané žíly. Zcela bezpečně musel tento pohled pro její kolegyni být šokující. To by bylo určitě pro každého. Přes šok, který Belberovová prožila, však nezaváhala a zavolala záchranku. Lékaři též nezaváhali a mladou nadějnou zápasnici zachránili. Dudovová už byla schopná i komunikovat. V prohlášení na svazovém webu uvedla stručné oznámení, že je doma a zotavuje se. Doufejme, že se z toho všeho opravdu dostane a nezkusí to znovu.

Biljana Dudovová patří k velkým bulharským sportovním nadějím. Přes svůj mladý věk už má vícero úspěchů. V letech 2017 až 2019 má na kontě tři evropské tituly v kategoriích do 55, 57 a 59 kg. Loni na MS v Budapešti prohrála v kategorii do 57 kg až ve finále. Bulhaři si od ní slibují velké věci na olympiádě v Tokiu příští rok.

Více info o wrestlingu najdeš ZDE