Gail Kim promluvila o rasismu v ženském wrestlingu

0
1644

blank

Wrestling je v naší zemi vnímán spíše jako okrajový sport. Příliš mnoho sportovních fanoušků o něm až tak neví. Ovšem i tak se jedná o sport především pro muže. Respektive – měli by ho provozovat hlavně muži, minimálně co se týká na profesionální úrovni. To je názor wrestlařů a to samé si myslí Vince McMahon. Jedná se o bývalého wrestlingového zápasníka a zakladatele profesionální wrestlingové organizace. Ovšem pověstný pohár přetekl u jedné ze zápasnic – Gail Kim.

Ve velmi nedávném rozhovoru promluvila o rasismu ve wrestlingu. Mluvila hlavně o mužském rasismu vůči ženám v tomto sportu. Na paškál si právě vzala Vince McMahona. Podle ní by neměl tvrdit, že ženy do wrestlingu nepatří.

I ženy mohou být dobré zápasnice

Ano, je to vidět například ve filmech. Tedy těch s tematikou bojových umění. Pokud jsou tam ženy, hlavně asijského původu, tak je jasně vidět, že se vyrovnají mužům. To je případ Gail Kim. Je sice Kanaďanka, ovšem korejského původu. Tudíž zde máme právě Asii. Je dost dobře možné, že zažívala rasismus nejenom proto, že je žena, ale také, že je Asiatka. Velmi jednoznačně vystupuje proti chování McMahona. Ženy v ringu jí určitě dají za pravdu. No, ostatně Vince McMahon není žádný svatoušek. Má toho na bedrech více než dost.

Bývalá profesionální rozhodčí ve wrestlingu Rita Chattertonová ho například obvinila ze sexuálního harašení a obtěžování. Uvedla v jednom televizním rozhovoru, že ji nutil k orálnímu sexu. Když odmítla, pokusil se ji znásilnit. V roce 2006 se pokusil opět znásilnit další ženu – barmanku. I když byl incident nahlášen na policii, nebyly důkazy.

Zdroj foto: wrestling-edge.com

Více informací o wrestlingu najdeš ZDE