Adesanya vs Gastelum kandidátem na zápas roku!

0
808

blank

V hlavním předzápase se utkal Kelvin Gastelum (16-4) s Israelem Adesanyou (17-0). První jmenovaný měl o titul již zápasit před dvěma měsíci na UFC 234 v Austrálii, ale domácí šampión, Robert Whittaker, musel pár hodin před zápasem do nemocnice, kvůli velkým bolestem a později diagnostikované kýle. Zklamaný Gastelum tedy jen sledoval, jak se Adesanya utkal s živoucí legendou bojových sportů a bývalým šampionem střední váhy – Andersonem Silvou. Tento zápas Adesanya vyhrál na body a vedení UFC nezbývalo nic jiného než postavit zápas o titul střední váhy mezi Adesanyou a Gastelumem.

Adesanya vs. Gastelum

Mnoho expertů nevědělo, koho z těchto dvou talentovaných zápasníků určit jako favorita. Israel Adesanya, původem z Nigérie, má za sebou mnoho zápasů v kickboxu, což se odráží na jeho netradičním stylu. Preferuje souboj v postoji, kde svou postavou a pohyby připomíná Jona Jonese či již jmenovaného Andersona Silvu. Israel od své premiéry v UFC před čtrnácti měsíci šest zápasů a je považován za budoucí hvězdu této organizace. Atraktivní styl boje a způsob vyjadřování ho k tomu bezpochyby předurčují.

Na druhé straně klece se mu postavil Kelvin Gastelum. Americký bojovník je oproti Adesanyovi v UFC o poznání delší dobu, kdy uspěl v reality show The Ultimate Fighter 17. Téměř na den přesně, šest let poté, bojoval o vysněný titul šampióna UFC. Cesta k němu byla trnitá a po přesunu z welterové váhy do střední si připsal na svém rekordu vítězství nad zápasníky jako například Michael Bisping, Jacare Souza nebo Tim Kennedy.

Zápas mezi těmito bojovníky byl jedním z nejlepších, co bojové sporty nabízejí. V prvním kole byl aktivnější Gastelum a Adesanyu dokonce knockoutoval, ten se ale ovšem rychle dostal zpět do zápasu. Do posledního pátého kole šli oba bojovníci s dvěma vyhranými koly. To, co jsme viděli v závěrečných pěti minutách byla ukázka toho, jak moc jim na vítězství záleží. Adesanya několikrát knockoutoval Gasteluma, který se za každou cenu odmítal vzdát. Rozhodčí jednomyslně, na body 48-46, udělili vítězství Israelu Adesanyovi. Tento zápas se bezpochyby řadí mezi kandidáty na zápas roku a kdo neviděl, tak prohloupil!

Bitva o šampióna střední váhy mezi Robertem Whittakerem a Israelem Adesanyou, se nejspíš uskuteční začátkem podzimu v Austrálii, jak potvrdil prezident UFC Dana White. Domácí Robert Whittaker i Israel, který bydlí a trénuje na Novém Zélandě, budou mít určitě velkou podporu fanoušků. Mělo by se jednat o jeden z největších turnajů v historii UFC.

Zdroj foto: Esther Lin, mmafighting.com

Více informací o MMA najdeš ZDE