Bitva o zápas s Khabibem

0
644

blank

UFC 236 v Atlantě bylo skvělou podívanou pro všechny fanoušky MMA a bojových sportů. Kvůli absenci šampiónů lehké a střední váhy (Khabib Nurmagomedov a Robert Whittaker) byly rozdány dva dočasné tituly.

Hlavní zápas nabídl střet o budoucí setkání s dominantním šampiónem lehké váhy Khabibem Nurmagomedovem (27-0). Šlo o odvetu v lehké váze mezi nynějším králem pérové váhy Maxem Hollowayem (20-4) a Dustinem Poirierem (25-5). Oba se již v minulosti potkali, a to v roce 2012, kdy Poirier porazil Hollowaye submisí na arm-bar. V tu dobu, ale bylo rodákovi z Havaje jen 20 let a šlo o jeho první zápas v organizaci. Vedení UFC původně zamýšleno postavit Tonyho Fergusona (24-3) proti Maxovi, ale ten nabídku nepřijal, jelikož se potýká s osobními problémy.

Max Holloway byl před tímto zápasem na třinácti zápasové šňůře výher, jehož poslední výhra byla nad Briane Ortegou v prosinci roku 2018. Po poražení téměř všech zápasníků v první desítce pérové divize a sérii dominantních výkonů mu byl nabídnut zápas o váhu výše s Dustinem Poirierem. Šance držet dva tituly ve dvou váhových kategoriích se nenaskýtá mnohým, a proto jí Max neodmítl.

Dustin Poirier vs Justin Gaethje

Dustin Poirier vs Justin Gaethje se stal zápasem roku 2018. Série výher nad borci, jakými jsou Eddie Alvarez, Anthony Pettis či právě Gaethje mu zajistila dobrou pozici pro to, aby se utkal o titul.

Začátek zápasu patřil jednoznačně Dustinu Poirierovi, zejména první dvě kola, kdy trefoval jednu tvrdou kombinaci za druhou. V minulosti jsme Maxe neviděli v tak velkých problémech, přece jen jde o zápas o váhu výše a rozdíl v síle soupeřů je znatelný. Poirier ve třetím kole zvolnil, jelikož nástup v úvodu si vybral daň svou daň a Holloway převzal iniciativu zápasu. Pokaždé, když se Poirier dostal pod tlak dokázal na to odpovědět buď pokusem o takedown či kombinací úderů. Krvavá řežba skončila vítězstvím Dustina Poiriera na body 49-46.

Dočasným šampiónem, v talentem nabité lehké váze, se stal Poirier a bude čekat na zápas s neporaženým Dagestáncem Khabibem Nurmagomedovem, který by se měl uskutečnit v září nebo říjnu v Abú Dhabí.

Zdroj foto: Esther Lin, mmafighting.com

Více informací o MMA najdeš ZDE