XFN riskovala s Muradovem a prohrála

0
851
blank
Makhmud Muradov, zdroj foto: https://mmafanatik.eu

Organizace XFN je jedna z těch, která má záštitu nad zápasy MMA. Dnes přišla bohužel pro ně dost velká podpásovka. V červnu se měl konat promovaný zápas v O2 aréně. Proti sobě se měli postavit dva velmi známí čeští bijci – Makhmud Muradov a Patrik Kincl.

První jmenovaný však vše zrušil. Důvod je pragmatický – peníze. Muradov totiž nedostal slíbené finance, jenž měl obdržet do 15. dubna. Jelikož se tak nestalo, na svém facebooku oznámil, že se zápas ruší. Ještě před pár dny přitom promotér XFN Petr Kareš prohlašoval, že podmínky Muradova znají a respektují je. Jak je vidět, tak nejspíš ne.

Nejsou peníze = není zápas

Kareš se podle svých slov ještě snažil vše zachránit. Ovšem bez úspěchu. Uvedl, že se pokusil pomluvit s novým vedením. Chtěl, aby mu počkali do konce  týdne. Muradov tak trochu XFN obhajoval. Vždy mu totiž zaplatili včas. Avšak nyní jsou v problémech. Proto je požádal, aby ho vyplatili předem. Asi dobře věděl, co dělá. Není to jediný průšvih XFN. Začalo to odchodem Karlose Vémoly v únoru do Oktagonu MMA. Už tehdy Vémola hovořil o tom, že není jediný. Následovala spirála odchodů – Cverna, Kvapil, Jartim, Dvořák, Ondruš, Machaev. Na konci března se Kareš ještě doznal k nedoplatku Rytmusovi, známému slovenskému rapperovi.

Někteří bijci si však nebrali servítky. Petr Ondruš řekl, že zápasníci nedostali zaplaceno za tři měsíce. Nyní je otázka, jak to bude vypadat s XFN dále. V podstatě jde o jednu věc, ale dost podstatnou – jestli se XFN položí nebo vzpamatuje.

Více informací o MMA najdeš ZDE