Pettis to tentokrát s KO trochu přehnal

0
770
blank
Thompson – Pettis, zdroj https://www.cbssports.com

Zápas Stephen Thompson – Anthony Pettis | Bojové sporty nejsou v uvozovkách pro slečinky, to je jasné a mohou se o tom přesvědčit diváci hlavně v Americe, kde je toto sportovní umění vysoce populární záležitostí. UFC neboli Ultimate Fight Championship se může pyšnit vysokou návštěvností a nebylo tomu jinak ani v Nashvillu, kde se konal zápas mezi Stephenem Thompsonem a Anthonym Pettisem.

Už od začátku to byla dá se říct taktická záležitost, pro někoho dosti nudná, protože se nic moc nedělo. V prvním kole se jen tak okopávali, ale na hlavní úder se stále čekalo. Pettis se snažil být nicméně aktivnějším než jeho soupeř, avšak stále nic moc nepřicházelo.

Zápas plynul v podstatě pro diváky, jenž jsou na tahle utkání zvyklí, poklidným způsobem, ale v poslední minutě to přišlo. Čtyřicet vteřin před samotným koncem zápasu zaútočil Thompson a tak jak je zvykem v tomhle sportu, udeřil kopem na hlavu, přičemž soupeři mírně roztrhl ret. Skončilo první kolo a následovalo druhé, které vlastně kopírovalo to předcházející. I když kopy nabíraly na důrazu a četnosti, tak se víceméně nic nedělo a čekalo se, kdo udeří naplno jako první. Thompson měl oproti Pettisovi mírnou výhodu v tom, že disponoval delšími horními končetinami, tudíž se Pettis nemohl přiblížit soupeři úplně dokonale.

Pettis překvapil

Blížil se konec kola, když přišlo něco, co nikdo nečekal. Pettis polevil a nechal se zatlačit k pletivu, přičemž Thompson si myslel, že mu uštědří ránu, ovšem soupeř atakoval jako první a pravou rukou udeřil Thompsona do obličeje. Ten se už jen bezvládně skácel k zemi. Někdo by možná čekal, že je hotovo a soupeř ho nechá být, ovšem Pettise jako by posedl sám ďábel. Bezvládně ležícího Thompsona, který se ani nebránil udeřil dvakrát co nejsilněji do obličeje. Bohužel rozhodčí nestihl zasáhnout, tudíž Thompson dostal plný zásah. Hned se k němu sběhli na pomoc, protože to nevypadalo úplně nejlépe, dokonce Pettis se o Thompsona bál.

Jak to bylo na závěr zápasu

Pettis sledoval ošetřování a prozatím se nijak neradoval z výhry, protože soupeř stále ležel a nezvedal se. Teprve až když viděl, že je to lepší, uklonil se a začal slavit svoje vítězství. V rámci hry fair play šel ještě za soupeřem ujistit se, že je opravdu v pořádku a podal si s ním ruku. Nicméně se nemohlo nic zanedbat a tak se Thompson šel nechat prohlédnout do nemocnice, kam ho hned po utkání odvezla sanitka. Thompson už z lůžka trochu ironizoval svůj zápas s tím, že za 80 zápasů ještě nedostal KO a navíc od menšího bojovníka.

Též nemohl uvěřit, že dostal tzv. supermana, což je úder když se bojovník odrazí a udeří. Dodal k tomu, že tento úder ani nezachytil. Souboje UFC, ale i všeobecně MMA jsou smíšená bojová umění, kde je dovoleno téměř vše a sledují to miliony lidí po celém světě. U nás to nemá ještě takovou popularitu, nicméně pár vlaštovek už se objevilo, dokonce i svým způsobem exhibičních, například slovenský rapper Rytmus a český Marpo. Jsou to obvykle boje na krev a nejsou výjimkou ani těžká zranění. Jednoduše řečeno, je to sport, kde je skoro všechno možné a zápasník může být rád, když vyjde z klece jen potlučený.

Zdroj foto: cbssports.com

Více info o MMA najdeš ZDE