Kdo z koho – Fury nebo Schwarz

0
673
blank
zdroj: https://www.boxingnews24.com

Zápas Tyson Fury – Tom Schwarz | Box je ohromným tahákem napříč kontinenty. Ve Spojených státech Amerických se těší taktéž velké popularitě. Jedním z důkazů je i očekávaný zápas mezi stále ještě mladých boxerů. Třicetiletého Tysona Furyho, což je bývalý mistr světa těžké váhy, proti kterému se do druhého koutu ringu postaví a vyzve ho teprve čtyřiadvacetiletý Němec Tom Schwarz. Pozor, i přes své mladí je německý boxer neporažený. To má se svým soupeřem stejné. Ještě se dále musí přičíst, že ze 24 zápasů vyhrál 16 stylem KO. K tomu má ve svém držení interkontinentální titul organizace WBO. Tento zápas se bude konat 15. června v jednom z nejzářivějších amerických měst – Las Vegas.

Tyson Fury a jeho přestávka v boxu

Tyson Fury měl menší přestávku. Naposledy boxoval v prosinci. To se utkal s o tři roky starším Deontayem Wilderem, též Američanem. Jejich souboj neměl vítěze. Jelikož zápas skončil nerozhodně, Wilder uhájil svůj mistrovský pás. Wilder je šampionem WBC. Fury je zvyklý na svá vítězství. Tohle byl jeho 28. boxerský zápas. Co je pozoruhodné, tak poprvé neskončil tak, jak by si přál – jeho vítězstvím. Wilder navíc není zrovna úplný anděl. V loni na podzim, konkrétně v říjnu provedl hrubý exces. Byl pozván do televize, což není nic neobvyklého. Vyzvali ho, aby ukázal několik stínových výpadů proti televiznímu maskotovi.

Toho však udeřil několikrát v plné síle. Maskot se skácel k zemi. Navíc získal nechtěný bonus – zlomenou čelist. Wilder se sice omluvil, ale tohle už bylo moc. Fury pět dní po zápase v Las Vegas přijde do Prahy. Po vítězném mači proti Kličkovi skonnčil s boxem. Pak se však vrátil a Schwarz bude jeho tzv. bramborou neboli čtvrtým soupeřem po obnovení kariéry.

Zdroj foto: boxingnews24.com

Další info o boxu na zapaseni.cz