Vysokoškolák, hvězda MMA, který byl i hrobařem. To je David Dvořák

0
1108

blank

MMA píše občas podivné příběhy jeho aktérů. Jedním takovým disponuje i David Dvořák. Ještě před nějakým časem byl hvězdou organizace XFN. To však nyní už neplatí. Odešel, protože mu nezaplatili za zápasy. Nyní je na volné noze. Není to takový ten typický v uvozovkách MMA machýrek, jak je to vidět u zahraničních hvězdných bijců. David Dvořák se o sebe vždy dovedl postarat.

Pracoval například jako stavební dozor nebo hrobař. Je sice vysokoškolák, ovšem jak sám říká, v kanceláři by sedět nedokázal. Teprve šestadvacetiletý borec je nesporný talent MMA. Poslední prohru zažil v květnu 2012. Od těch časů má na kontě 12 vítězství.

Jak to s ním bude dál?

To není jen řečnická otázka, ale holý fakt. Sice byl hvězdou XFN, ale kvůli jejich nedisciplinovanosti v placení závazků vůči němu se rozhodl odejít. Každé tři dny jim psal. Ovšem odpovědi se nedočkal, tak se rozhodl spolupráci utnout. Sportu rozumí více než dobře. Má totiž vystudovaný sportovní management. I když je zápasník, tak horká hlava rozhodně není. O každém soupeři prohlašuje, že si zaslouží respekt. I když se chová jakkoliv. Ovšem aby své protivníky litoval, to se mu nestává. Dostal nabídku účastnit se pražského UFC konaného v únoru. Odmítl kvůli své váze.

Rozpovídal se i o dopingu. Dvořák říká, že slyšel názor, že dopují všichni. Dokonce mu mnoho lidí říkalo, že bez dopingu to nejde. Navíc ho k tomu i ponoukali. On však chce být čistý, protože není podvodník. Nezapomněl se vtipně zmínit o své váhové kategorii. Bijci v nízkých váhách jsou tryskomyši a malé létající sbíječky.

Více informací o MMA najdeš ZDE