Jiří „Denisa“ Procházka získal titul!

0
730

blank

Bezpochyby nejlepší český zápasník MMA, Jiří „Denisa“ Procházka (24-3-1), se stal historicky prvním šampiónem organizace RIZIN FF v polotěžké váze!

Svými skvělými výkony si o titulovou šanci říkal již delší dobu a dnes se konečně dočkal. Utkal se s Muhammedem „King Mo“ Lawalem (21-9), který je Jirku porazil před třemi lety na KO. Díky přátelství mezi Bellatorem a Rizinem měl několikrát možnost bojovat právě na japonské půdě, kde se utkal například i s legendárním Mirko „Cro Cop“ Filipovicem (38-11).  Rizinu zatím Náš zápasník se od té doby neuvěřitelně posunul, což dokázal v samotném zápase.

Průběh zápasu

Zápas byl vypsán na tři kola a od prvních chvil bylo jasné, kdo je v tomto souboji favoritem. Jirka svého protivníka od prvních vteřin oťukával a postupně zvyšoval tempo. Nutno podotknout, že „King Mo“ byl připraven využít jakékoliv chybičky a v druhém kole Jirkovi lehce roztrhl levé obočí. Nicméně náš reprezentant určoval tempo i průběh boje a ve třetím kole Lawala definitivně zlomil!

Jedná se o obrovský úspěch, o kterém rodák z Hostěradic dlouho snil. Šestadvacetiletý český zápasník má před sebou zářnou budoucnost a nebrání se ani přesunu do UFC. V minulosti i před turnajem UFC Praha měl nabídky od této americké organizace, které ale odmítl. Zatím je spokojený v japonské organizaci RIZIN FF, kde si ho váží a mezi fanoušky je velmi oblíbený. Není se čemu divit, Jirka je skromný člověk, skvělý bojovník a má rád japonskou kulturu.

Jirkovi děkujeme za parádní reprezentaci českého MMA, blahopřejeme k úspěchu a budeme se těšit na jeho další zápasy! BJP!

Více informací o MMA najdeš ZDE