MMA zápasník Procházka jde do boje o titul

0
1163
blank
Jiří Procházka, Zdroj: http://fightclubnews.cz

České MMA je jak se zdá blízko mezinárodnímu úspěchů. Zápasník Jiří Denisa Procházka bude v zemi vycházejícího slunce bojovat o cenný pás organizace Rizin. Nebude to však nic lehkého. Proti němu bude stát Američan muslimského původu Muhammed Lawal.

Už se spolu utkali. To ho ovšem Lawal porazil před více než třemi roky knokautem. Lawal je posledním přemožitelem Procházky, tudíž to bude i tak trochu pikantní. Jeden z trenérů si myslí, že pokud český bijec neudělá chybu, pás má v kapse. Podle odborníků je česká MMA hvězda favoritem. Do debaty se zapojil i jeden z rozhodčích UFC Jakub Müller. Ten má též jasný názor.

Potvrdí Procházka roli favorita?

Müller chválil Lawala za jeho styl zápasení. Ovšem nyní už je všechno jinak. Lawal poslední dobou trénuje spíš box. No, a na jeho zápasech je to pak vidět, protože se snaží spíše boxovat než používat techniky MMA. I Müller si myslí, že Procházka vyhraje. Další, kdo se přidává na stranu českého bojovníka je Terminátor neboli Karlos Vémola. Šestadvacetiletý Moravák Jiří Denisa Procházka je dosti svérázný. Inspiruje se především stylem samurajů. Přestože je na něj vyvíjen tlak, tak prohlašuje, že se mu jde do zápasu dobře. Rozhodně to nevnímá jako křivdu, že ho Lawal před třemi lety porazil a ještě takovým způsobem.

Navíc je rád, že se bude bít o titul. Zatím chodí po Japonsku a prohlíží památky. To však za pár hodin skončí. Už se blíží čas, kdy půjde do tuhého. Uvidíme, jestli se to českému MMA bijci podaří. Pokud ano, bude to jeden z největších úspěchů českého MMA v zahraničí.

Více informací o MMA najdeš ZDE