Lukáš Krpálek judistou díky úsměvnému omylu

0
941
blank
Lukáš Krpálek, zdroj wikipedie

Od doby, kdy se stal Lukáš Krpálek olympijským vítězem, není asi nikdo, kdo by o něm neslyšel. Říká se, že je strašně hodný. Nicméně jako dítě to byl pěkný raubíř. Judista byl hostem v pořadu Česká ulička na O2 TV sport. Tam se rozpovídal o dětství. Hned od začátku se mu do toho však příliš nechtělo. Bál se totiž, že když prozradí svoje průšvihy, tak bude někoho inspirovat. Sám o sobě říká, že je hodný člověk. Ovšem pak se chytil špatné party a už to jelo. Vždycky se do něčeho přimotal a poté to vzal na sebe. Pak ovšem přišla záchrana.

Od sígra k judistovi

Postaral se o to hlavně ředitel školy. Popovídali si spolu a byl mu nařízen trest. Šel natírat po škole lavice a ještě pomáhat s dalšími věcmi. Tím pádem mu pan ředitel odpustil. Výsledek to mělo i ten, že nedostal dvojky z chování na vysvědčení. Za to, že je judista, však český národ vlastně vděčí nepřímo jeho strejdovi. Ten ho chtěl vzít na karate a omylem zabloudil na judo. Karate začínalo hodinu po judu a tak se to prostě stalo. Mysleli si, že se přihlašují na karate a ono to bylo právě judo, jenž mu mělo změnit život.

Je zajímavé, že až po třech týdnech zjistili, že Lukáš Krpálek nechodí na karate, ale na judo. Nic však nechtěli měnit a on u tohoto sportu zůstal i se svým bratrem. Naštěstí ho to bavilo a tak může Česká republika jenom kvitovat tento úsměvný omyl. Kdo ví, jak by to běželo u karate.

Další informace o bojovém umění Judo najdeš ZDE