Košice přivítaly další z galavečerů MMA. Buday vs. Orlov

0
770
blank
Martin Buday, archivní foto

MMA občas přináší i netradiční zápasy. Jeden z nich proběhl doslova před pár hodinami u našich slovenských bratrů. V centru východu, tedy v Košicích se totiž uskutečnil galavečer OKTAGON PRIME. V kleci se představil řečeno názvem písně populární slovenské zpěvačky Márie Čírové unikát. Lépe řečeno dva. Za domácí Slovensko to byl Martin Buday. Proti němu nastoupil Ukrajinec Jevhenij Orlov.

Orlov se mimochodem představil jako zápasník i na olympijských hrách. No a nyní k vysvětlení proč unikáty. Nebývá zrovna pravidlem, že by se v kleci proti sobě postavily dva bijci, jenž jsou téměř dvoumetroví a více než stokiloví. Ale v Košicích se tak stalo.

Obří tanečky

Buday měří 195 cm. Těsně před zápasem vážil těsně pod 120 kilo. V době boje už mohl mít možná o pět kilo víc. Orlov má sice o deset cm výšky méně, ovšem stále to není žádný drobeček. Oba dva se řadí mezi zápasníky s vynikající technikou. Umí se prát jak na zemi, tak i v postoji. V Košicích to koneckonců bylo výrazně vidět. Zápas byl vypsaný následovně – tři kola po pěti minutách. Ovšem tyto údaje byly celkem zbytečné. Ukončilo to už první kolo. Buday byl vehementně podporovaný slovenskou stranou, což je vcelku logické. Po čtyřech minutách to přišlo.

Od začátku měl Buday jednoznačně navrch. Sázel jeden přesný úder za druhým. Orlov se víceméně jen bránil. Buday ho donutil i couvat. Orlov se snažil útočit, avšak bezvýsledně. Buday naopak přitvrzoval s každou další minutou. Svému soupeři pak uštědřil T.K.O. neboli technický knockout. Buday měl radost a pronesl, že vše vyšlo tak, jak mělo.

Více info o MMA najdeš ZDE