OKTAGON MMA přebírá bijce z XFN ve velkém

0
1783
blank
OKTAGON MMA, zdroj foto top-fight.cz

MMA toho za poslední dobu zažilo opravdu dost. Stačí pronést dvě značky – XFN a OKTAGON MMA. XFN mělo mnoho potíží. Hlavním problémem bylo, že neplatili zápasníkům. To se pak rušili zápasy a bijci utíkali ke konkurenční stáji. Promotér OKTAGON MMA Ondřej Novotný důrazně říká, že oni si nikoho nežádají. Nikoho nevolají, prostě k nim zápasníci jdou sami. Jak dále podotýká, tak ani Karlose Vémolu, ani Makhmuda Muradova nepřemlouvali. Žili si dobře bez nich. S nimi však ještě lépe. Zatím poslední, kdo k nim přešel není český bijec, ale jeden z našich bratrů, Slovák Ľudovít Klein. Ten si dvakrát zabojoval pod OKTAGONEM a dvakrát pod XFN. Nyní se vrací.

XFN se nejspíš pomalu potápí

No, na začátku, když odešel v únoru Vémola to tak ještě nevypadalo. Nyní však už ano. Právě odchod Muradova spustil naplno debatu, co bude s XFN. Muradov měl totiž zápasit pod XFN s další velkou MMA hvězdou Patrikem Kinclem. Ovšem nedostal peníze a tak se zápas zrušil a Muradov přešel pod OKTAGON MMA. Množí se dotazy, jestli tzv. nezběhne i Kincl. Sám Kincl není rozhodnutý, jestli by šel pod OKTAGON MMA. Vidí to spíše na zahraničí, například Rusko či KSW. Promotér XFN Petr Kareš dodává, že nejdřív musí organizace uhradit všechny dluhy a pak se teprve uvidí.

Novotný není zatím rozhodnutý, jestli přijme natrvalo do řad své organizace Viktora Peštu. Ten se podle něj musí sám rozhodnout, co vlastně chce. Jak je vidět, MMA nejsou jen bitky v kleci. Zápasníci se musí bít i za stolem s papíry.

Více informací o MMA najdeš ZDE