Nikdy bych dcerám nebránil, kdyby chtěli dělat něco jiného než sport, říká Lukáš Konečný

0
1740
blank
Lukáš Konečný, zdroj: http://profiboxing.pedrorozenkraft.cz

Lukáš Konečný je bývalá česká boxerská jednička. Dnes už profesionálně neboxuje. Stará se s manželkou o tři dcery, trénuje své svěřence, ale také se věnuje podnikání a politice. Pro držitelé pásu světového šampiona je nejdůležitější rodina. Tak byl vychovaný a nic důležitějšího neexistuje. Ovšem box ho naučil disciplíně a sebekázni. Bez těchto dvou aspektů není možné dosáhnout úspěchu. S manželkou se poznal ještě na škole. Dcery vede ke sportu. Ovšem ty tíhnou k umění, z čehož nemá moc radost. Ale dodává, že by jim v tom také nikdy nebránil. Lukáš Konečný měl jako vzor vždycky a za každých okolností svého otce.

Výborný student

Od dětství se dobře učil. Je zvláštní, že ho bavila matematika. To je předmět, který drtivá většina dětí nesnáší. Po čtvrté třídě se rozhodoval, jestli jít na sportovní školu či matematickou. Chtěl na tu matematickou. Rodiče však upřednostnili sport. To Lukáš Konečný tehdy hodně obrečel. Na gymnáziu se to zlomilo. Matematika mu moc nešla, to ho spíše bavil dějepis. Když boxoval, měl přezdívku chirurg. To nesouvisí s tím, že by z něj chtěl být lékař. To spíše naopak. Dával hodně úderů zespoda. Tím pádem soupeřům často lámal žebra. Rodina ho často podporovala. Nejen manželka, ale i dcery s ním byly při zápasech.

Tehdy je ještě dokázal zvednout na ruce. Dnes už ne. Prý se domluvili, že jednou zvednou ony jeho. Ještě, když boxoval, tak myslel na to, co bude potom. Proto investoval do podnikání. Otevřel si hospodu. Má totiž rád dobré jídlo a pití. Také vstoupil do politiky, i když jenom komunální.

Více informací o boxu najdeš ZDE