Tvrdý chvat mohl i zabíjet. Na bratra fotbalového reprezentanta Josefa Hušbauera zaútočil nebezpečným hmatem

0
610
blank
Jan Hušbauer, zdroj foto: ceskenoviny.cz

MMA neboli smíšená bojová umění je velmi tvrdý sport. Naposledy se o tom přesvědčil bratr fotbalového reprezentanta Josefa Hušbauera.

Na toho zaútočil brutálně zápasník MMA. V celé věci už se angažují advokáti. Bojová umění byla v Asii vymyšlena proto, aby lidé měli lepší nejenom fyzickou, ale i psychickou kondici. V žádném případě neměla být brána pro demonstrování síly, a to platí i pro MMA. Paradoxní je, že k potyčce došlo při fotbalovém zápase. Jednalo se o třetí třídu okresu Praha západ proti Hvozdnicím. Brankář domácích Jan Č. měl napadnout Jana Hušbauera. Ten skončil v nemocnici na jednotce intenzivní péče. Zajímavé je, že Jan Č. je zápasníkům MMA neznámý.

Jak to bylo

Július Kramarič, zástupce Jana Hušbauera popsal incident. Chytil ho zezadu za krk a ukazováčkem mu zamáčkl ohryzek. To je ovšem hmat, který je zakázaný v MMA. Jinými slovy se jedná o nečestný hmat. Jeden ze zápasníků MMA prohlásil, že Jan Č. je jen někdo, kdo se párkrát objevil na tréninku MMA. Ovšem není to ani profesionál, ani amatérský zápasník. Trenér Petr Macháček podotýká, že se tyto typy technik, které Jan Č. použil, v žádném případě neučí na trénincích. Jak dále uvedl, to neučí ani vojáky, které trénuje v sebeobraně.

Je to velmi náročný chvat, se kterým mají potíže i trénovaní mistři. Podle Macháčka to byl náhodný úder. Trenéři i bojovníci MMA tento útok odsoudili. Nedá se úplně rozpoznat, kdo se učí bojová umění a má to tzv. srovnáno v hlavě. Jan Č. je evidentně druhá varianta. Demonstroval sílu, a to úmyslně – takový člověk by bojová umění neměl vůbec ovládat.

zdroj foto: ceskenoviny

Více info o MMA najdeš ZDE