Zápasník MMA Pavel Salčák – vegan a bojovník za práva zvířat

0
1262
blank
Pavel Salčák, zdroj youtube

O MMA bojovnících panuje názor, že jsou to s prominutím hovada bez citu. Ostatně podobně se vyjádřil nedávno v rozhovoru i Karlos Vémola, ten se to však snaží různými aktivitami vyvrátit. Jeden z MMA zápasníků Pavel Salčák se dost vymyká běžnému systému.

Vyznačuje se mimo jiné knockautem kolenem po devíti vteřinách zápasu. To je dá se říci jeho poznávací znamení. Mimo toho je také zásadový, i když v kleci není. Je vegan a bojuje za práva zvířat. V mládí se věnoval thajskému boxu. Pak přesedlal na MMA. Jak sám říká, dostal se k svému životnímu stylu například přes subkultury.

Veganství ho nijak neomezuje

Není jediným veganem na české scéně. O první místo se dělí ještě s MMA zápasnicí Magdou Šormovou. Co se týká stravy, tak maso nahradí rostlinou bílkovinou. To je něco podobného jako u zápasníků, kteří se před zápasem snaží přejít na zeleninová jídla. Samozřejmě má kamarády ze sportu. S nadsázkou dodává, že pořád se v tréninku po někom válí a kolikrát toho dotyčného objímá častěji než svoji přítelkyni. A pak má svůj druhý život spojený s už zmíněnými subkulturami. Trénuje u Andrého Reinderse na Lužinách. Tam se specializuje hlavně na sparingy. Ještě si k tomu musí přidat kondiční silovou přípravu.

Nedávno začal chodit také na BJJ  a grappling do gymu Choketopus k Richardu Andršovi. Na Instagramu má popisek aspoň na chvíli six pack. K tomu jen podotkl, že je jedna z výjimek, které to v uvozovkách na chvíli nemají. Hřeší – rád jí a miluje sladké. Ovšem nepije, nekouří a nebere drogy.

Více informací o MMA najdeš ZDE