Na Slovensku české judo zaznamenalo velký úspěch

0
1668

blank

Judo je považováno v Japonsku za bojové umění, potažmo úpolový sport. V Číně jsou jiného názoru. Z jejich hlediska je bojové umění výlučně kung fu a od něj odvozená další – karate, wing chun,… Do té doby, než se judista Lukáš Krpálek stal olympijským vítězem v roce 2016 se o tento sport v Česku téměř nikdo nezajímal.

Co se tedy týká fanoušků. Ovšem pak se to změnilo. Hlavně u dětí. Ty se začaly hlásit o překot, aby mohli studovat tento sport. V Pezinku na Slovensku proběhlo Grand Prix v judu. Jednalo se o velmi silně obsazený turnaj. Česká republika měla devět zástupců.

Judistický úspěch na Slovensku

Česko získalo celkem sedm medailí. To není vůbec špatné vzhledem k účasti. Přijelo více než šest set judistů. Kromě Čechů a Slováků zde dále byli Poláci, Maďaři, Rumuni, Němci a Ukrajinci. Například vítězství za nejlepší technické judo ve své kategorii získal teprve jedenáctiletý Filip Lebloch z Uherského Brodu. Něco podobného se málem přitrefilo i jeho brodskému kolegovi Janu Berkovi. Ten se dostal až do finále. Tam bohužel nestačil na protivníka z Ukrajiny. Trenérka uherskobrodských judistů Kateřina Krahulová se nad výsledky svých svěřenců rozplývala. Leblocha vychválila opravdu velmi. Předvedl podle ní nevšední výkon. Cena za nejlepší technické judo je totiž na mezinárodním poli vysoce ceněno.

Pochválila i stříbro Berky. Dodala, že zisk sedmi medailí je příslibem do budoucnosti českého juda. V Uherském Brodě příští týden proběhne další populární akce – Lízátkový turnaj. To je šance hlavně po lidi, kteří s judem teprve začínají. Mladší žáci budou bojovat i o Pohár starosty.

Zdroj foto: israelnationalnews.com

Více info o bojovém umění Judo najdeš ZDE