Podaří se Ducárovi získat cenný pás

0
817
blank
Vasil Ducár, zdroj foto: http://www.worldboxingfederation.net

Čeští boxeři v posledních letech dosahovali výborných výsledků hlavně díky Lukáši Konečnému. Ten však s boxem přestal a může jen doufat v následovníky, co se týká mužů. Jak se zdá, tak tohle nevyslovené přání se mu možná může splnit. Vasil Ducár bude 8. června bojovat o titul IBO.

Bude to souboj o velmi cenný pás. Ten momentálně drží nejúspěšnější boxer současnosti v těžké váze Anthony Joshua. Souboj se bude konat v Jihoafrické republice. Proti Ducárovi se postaví Kevin Lerena. To je domácí favorit. Pro Ducára by to nemuselo být až tak nejhorší co se týká tlaku na jeho osobu. On totiž není favoritem zápasu.

Má stále dobrou náladu

U boxerů poměrně nezvyklé. Kdo kdy viděl usmívat se, a to ještě pořád nějakého boxera. Přestože je brán jako outsider, může z toho i výrazně vytěžit. Jak sám říká, vždy, když jel do zahraničí boxovat, tak jel tzv. na porážku. Ovšem zatím pokaždé vyhrál. To je jistě zajímavá bilance. Minimálně pro něj samotného. Jak Ducár, tak i Lerena mají téměř totožné parametry. Dělí je pouze pět cm na výšku ku prospěchu českého boxera. Ovšem je tu jeden v uvozovkách problém. Lerena je levák. Vasil Ducár podotýká, že tomu musí hodně přizpůsobit přípravu.

Je to totiž skutečnost, která mění celý styl boje. Přestože tento pás není úplně z těch největších kořistí, tak se odborníci shodují, že stojí za to. Sám Lukáš Konečný podotýká, že to už je hodně slušný. Rudolf Kraj je na tom podobně. Podle něj je to pro Ducára superšance. Ovšem také varuje – pokud Lerenu v Johannesburgu neknokautuje, tak nejspíš prohraje.

zdroj foto: www.worldboxingfederation.net

Více informací o boxu najdete zde